Zeppe – Dostava pice – Priča o logotipu.
Kao što je slučaj sa svakim logotipom, kada vidite sam logotip, teško da ćete odmah dobiti utisak o kompaniji i detaljima vezanim za kompaniju ili o celokupnom identitetu.
Međutim ukoliko dodate nekakav kontekst, detalje i karakteristike kompanije, utisak na korisnika može biti mnogo jači. Takav je slučaj za Zeppe Deliveria della Pizza, novi restoran u Belo Horizonteu (Brazil)
Rafael Ayres i Daniel Escudeiro su bili angažovani na razvoju vizuelnog identiteta, baziranog na priči Đuzepea i godine kada je napravljen prvi model Vespe – 1946.
Priča o Đuzepeu
Đuzepe Devito je rođen u Pontederi u Italiji. Tokom dana radio je u fabrici Piaggio, a tokom noći je radio sa ocem u piceriji Devito u centru Pontedere. Kao veliki ljubitelj motora, Zeppe je postao vlasnik prvog modela Vespe, 1946 godine. Pošto je bio kreativan, adaptirao je svoju Vespu, a u želji da unapredi porodični posao, dostavljao je pice uz pomoć tog motora. Tako je nastala prva picerija sa uslugom kućne dostave u Italiji.
Rafael i Danijel su se udubili, istraživali, jer su želeli da kreiraju okruženje, nalik na Zeppeovo. “Konstruktivna umetnost i modernistički pokreti poput Bauhausa i De Stijla, su nam bili polazna tačka. Inspirisao nas je rad dizajnera Louise Fillia, a i dosli smo do referenci o tradicionalnom Italijanskom pečatu. Krajnji rezultat je možda neočekivana mešavina čudnog pisanog logotipa i strogih geometrijskih motiva.”
Istraživanja, studije, nacrti
Četiri kandidata
“Obično ne dajemo klijentu ovoliko opcija za logotipe, ali je istraživanje bilo toliko dugo i toliko smo imali dosta informacija, tako da smo napravili izuzetak. Naravno, uradili smo to zato što smo smatrali da će bilo koja od ovih opcija biti dobar izbor.”
“Logično, svako je imao svoje favorite. Rafaelu se najviše dopao četvrti logotip, dok sam ja bio impresioniran trećim.”
Finalni logotip
“Od početka smo želeli da dodamo malo konstruktivnosti, komplenom logotipu – da on bude nešto, što će nas vratiti u Đuzepeovo vreme i dati upečatljivost vizuelnom identitetu.”
Comments are closed.